گروه دکوراسیون روستیک ارائه دهنده زیباترین و با کیفیت ترین محصولات روستیک در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.
دکوراسیون روستیک و راهکار ایجاد آن در خانه
سبک طراحی به روش قدیمی و الهام گرفته از طبیعت را سبک دکوراسیون روستیک می نامند . این سبک در تلاش است که طبیعت دور مانده از بشر را به زندگی ماشینی او بازگرداند ، به همین دلیل است که ساختار اولیه این سبک بر اساس استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک بنا شده است .

دکوراسیون روستیک

سبک طراحی به روش قدیمی و الهام گرفته از طبیعت را سبک دکوراسیون روستیک می نامند . این سبک در تلاش است که طبیعت دور مانده از بشر را به زندگی ماشینی او بازگرداند ، به همین دلیل است که ساختار اولیه این سبک بر اساس استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک بنا شده است .
 

مواد اصلی جهت پیاده سازی دکوراسیون روستیک

دکوراسیون روستیک بیشتر از منابع و مصالح طبیعی استفاده می کند. این مواد شامل سنگ، چوب، پوست، پر، چرم، خز و شاخ حیوانات می باشد. استفاده از فلز و آهن بسیار در طراحی روستیک متداول می باشد. فلزات به صورت معمول براق نبوده و به صورت خام حالت دهی می گردند.
 
دکوراسیون روستیک

استفاده از سبک روستیک در خانه

استفاده از کفپوش با تخته های چوبی برای ایجاد دکوراسیون روستیک

کفپوش های چوبی به ظاهر ساده اما در عین حال محکم و مقاوم می باشند. در واقع تخته چوب های قطوری هستند که می توان از آن ها به عنوان کفپوش استفاده شود. این اولین قدم برای اجرای یک دکوراسیون روستیک می باشد.
 

استفاده از تیرهای چوبی با برش های ناهموار برای ایجاد سبک روستیک

وقتی به واژه روستیک می اندیشیم اولین عنصری که به ذهن ما می رسد تیرهای چوبی می باشند، تیرهایی با برش های ناهموار نه تنها یک فضا را از نظر معماری تعریف می کنند بلکه آن را فورا در حوزه روستیک جای می دهند، مخصوصا اگر تیرها ناهموار و بدون پرداخت باشند. از تیرها برای قاب کردن سقف ها، شکل دادن درگاه ها، احاطه کردن شومینه ها و پنجره ها یا حتی خط انداختن در دیوارها استفاده کنید. همچنین می توانید از کنده های درختان نیز استفاده کنید و به منزلتان جذابیت ببخشید .
تیرهای ناهموار در مقابل دیوارهای سفید صیقلی و هموار، یک کنتراست جالب ایجاد می کنند. استفاده از آن ها در کنار یک سطح بافت دار اما هموار، ایده جذابی است .
 

استفاده از دیوارهای پنلی برای ایجاد سبک روستیک

این نوع معماری که از پنل های چوبی در طراحی دیوارهای خانه استفاده می شود مسلما شما را به وجد خواهد آورد. زبری و خشن بودن چوب این دیوارپوش ها با لمس آن ها کاملا قابل حس کردن است و طبیعی بودن آن را به رخ می کشند. برای اینکه این طبیعی بودن بیشتر خودش را نشان بدهد دکوراتیوهایی هستند که این کار را تکمیل می کنند. پس دکوراتیوهای خاص را دست کم نگیرید. این پنل ها نمایی طبیعی در خانه ایجاد می کنند و به راحتی می توان بر روی آن ها قلاب های آویز نصب نمود.
 

استفاده از جزئیات فضای بیرون در فضای داخلی در راستای ایجاد دکوراسیون روستیک

یکی از مشخصه های اصلی دکوراسیون روستیک استفاده از عناصر فضای بیرون در فضای داخلی منزلتان است. استفاده از درب های کشویی طویله ها بارزترین نوع این انتخاب است. شما می توانید با رنگ آمیزی متفاوت این درب ها و ایجاد تضاد بین آن ها و رنگ دیوارتان آن ها را در فضای داخلی تان بسیار شاخص تر از قبل به نمایش بگذارید.
 

استفاده از شومینه برای ایجاد دکوراسیون روستیک

سبک روستیک بدون تعبیه شومینه در دکوراسیون پذیرایی ناقص است. شومینه های ساخته شده از متریال های طبیعی مانند سنگ و آجر فضای بسیار گرم و صمیمی به خانه های شما می بخشد. شومینه باید حس طبیعی خود را به کسانی که دور تا دور آن نشسته اند منتقل کند و گرما بخش آن جمع باشد. هیچ فرقی نمی کند شومینه شما از چوب ساخته شده باشد یا سنگ و آجر بلکه این اهمیت دارد که بتوانید از زیبایی سوختن چوب در خانه که نمایانگر حس و جلوه طبیعت است استفاده نمایید .
 

استفاده از پالت رنگ های گرم در دکوراسیون روستیک

پالت رنگ های گرم از جمله تناژهایی هستند که عموما در سبک روستیک به وفور یافت می شوند. رنگ های سبک روستیک تماما الهام گرفته از طبیعت هستند. این رنگ ها معمولا وام گرفته از رنگ درختان ، خاک و سنگ ها هستند.
 

استفاده از مبلمان داخلی به سبک روستیک

یکی از موارد بسیار تاثیرگذار در دکوراسیون روستیک، مبلمان می باشد. مبلمان و اثاثی که با چوب های حکاکی شده درست می شوند از موارد پرکاربرد در سبک روستیک می باشند. استفاده از شاخ و برگ های در هم تنیده شده و پوست درختان در طراحی داخلی در این سبک بسیار متداول می باشد.

استفاده از سبدهای بافته شده

سبدهای چوبی و پارچه ای بافته شده در خانه و حتی سبدهای خرید منزل از مهم ترین دکوراتیوهای سبک دکوراسیون روستیک است. این موارد متفرقه با این که جزء لوازم اصلی در دکوراسیون خانه محسوب نمی شوند، اما هنگامی که در خانه در معرض دید قرار می گیرند بیننده را مجذوب خود خواهد کرد.
 

استفاده از پارچه های بافتنی در دکوراسیون داخلی روستیک

منسوجات ظریف مانند ابریشم و توری جای زیادی در این فضا ندارند، پارچه های درشت بافت، تناسب بیشتری با این فضاها دارند (کرباس، کتان، پنبه، پشم). الگوهای مرسوم که همچنان قوی و کارآمد هستند به خوبی می توانند با چنین دکوراسیونی ست شوند، لحاف ها یک بخش رایج در سبک روستیک هستند که می توانید آن ها را با وصله دوزی های راه راه یا چهل تکه هایی در اندازه مختلف به روز کنید .
 

استفاده از مصالح هواخورده و قدیمی در سبک روستیک

سبک روستیک بدون زنگار معنایی ندارد. اتاق های شما نباید حس تازگی و نو بودن را القا کنند. در عوض سطوح باید اندکی سالخورده باشند یا اینکه حداقل این حالت را به خوبی تقلید کنند. چوب ترمیم شده، فلزهای چکش خورده تحت فشار و کدر شده و شیشه موج دار مشخصا به صورت لایه لایه با یکدیگر، ترکیب خوبی خواهند شد. اندکی درخشش در دل این همه بافت می تواند جذاب باشد.
استفاده از مصالح هوا خورده

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دکوراسیون روستیک و نحوه کاربرد مصالح مختلف برای ایجاد آن با ما تماس بگیرید. با استفاده از محصولات گالری روستیک لومه گرمای بیشتری را میهمان خانه های خود کنید. شما می توانید با شماره تلفن های 09121117102 و 02177339755 تماس حاصل فرمایید و از طریق اینستاگرام گالری روستیک لومه با ما در ارتباط باشید.
1397/10/18