گروه دکوراسیون روستیک ارائه دهنده زیباترین و با کیفیت ترین محصولات روستیک در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.
اتاق کار در منزل
اگر توانایی و موقعیت این را دارید که یکی از اتاق های منزل را به اتاق کار تبدیل نمایید، می توانید کارهای خود را از منزل بدون ایجاد مزاحمت انجام دهید. در واقع عدم بهره گیری از اتاق کار می تواند باعث دور شدن از وظایفتان شود. شما می توانید در صورت کمبود جا، برای تهیه اتاق کار از فضاهای بلا استفاده منزلتان مانند کنج ها و زیر پله ها استفاده نمایید.
اگر توانایی و موقعیت این را دارید که یکی از اتاق های منزل را به اتاق کار تبدیل نمایید، می توانید کارهای خود را از منزل بدون ایجاد مزاحمت انجام دهید. در واقع عدم بهره گیری از اتاق کار می تواند باعث دور شدن از وظایفتان شود. شما می توانید در صورت کمبود جا، برای تهیه اتاق کار از فضاهای بلا استفاده منزلتان مانند کنج ها و زیر پله ها استفاده نمایید. در ادامه سعی داریم ایده هایی را عنوان نماییم که بتوانید با توجه به مکان و بودجه و سبک طراحی خود اعم از دکوراسیون روستیک، دکوراسیون مدرن، مینیمانیسم و ... طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

خصوصیات اتاق کار در منزل

در نظر داشته باشید که اتاق کار باید یک فضای آرام و دلنشین باشد تا علاوه بر آن که انگیزه ای برای انجام کارهایتان ایجاد می نماید، در آنجا آرامش و تمرکز کافی را رای انجام کار داشته باشید. سعی کنید اتاقی را برای این منظور در نظر بگیرید که از فضای پر سر و صدای خانه دور باشد تا کمترین مزاحمت را برای شما داشته باشد.

اتاق کار روستیک در منزل

عناصر جدا کننده فضا

گاهی شما مجبور هستید از یک فضا برای چندین کاربرد استفاده نمایید. برای جداسازی و مشخص کردن فضاهای مختلف بهتر است از وسایلی استفاده نمایید که نقش دکوراتیو داشته باشند. پاراوان ها یکی از این عناصر بوده که علاوه بر زیبایی به راحتی جا به جا می شوند. علاوه بر آن شما می توانید از کتابخانه به عنوان جدا کننده استفاده نمایید.

بهره وری از نور مناسب در اتاق کار

از نظر سلامت روحی و جسمی، وجود نور کافی در اتاق کار امری ضروری است. در نتیجه سعی کنید در طول روز از نور طبیعی نهایت بهره را ببرید. پیشنهاد ما به شما قرار دادن میز کارتان به سمت پنجره است. با انجام این کار علاوه بر آنکه از حداکثر نور بهره می برید، اطمینان حاصل می نمایید که نور به صفحه لپ تاپ یا صفحه کامپیوتر شما نخواهد تابید و دچار مشکلاتی از این قبیل نخواهید شد. همچنین از پرده هایی استفاده نمایید که به راحتی جمع و پهن می شوند تا در زمان های پر نور و کم نور به میزان دلخواه به راحتی از نور طبیعی استفاده نمایید.

استفاده از مبلمان مناسب در اتاق کار

استفاده از یک صندلی راحت برای انجام کار از مهم ترین ابزارهای لازم یک اتاق کار به حساب می آید. در واقع مناسب ترین نشیمن برای طراحی اتاق کار صندلی هایی با قابلیت تنظیم ارتفاع و دارای چرخ به منظور جا به جایی راحت می باشند. بهتر است که قسمت تکیه گاه این صندلی ها فنری باشند و قابلیت تنظیم زاویه داشته باشند تا بتوانید با تغییر وضعیت از خستگی خود بکاهید.
اتاق کار روستیک در منزل

طراحی روستیک در اتاق کار

با توجه به سبک انتخابی اتاق کارتان می توانید از وسایل و عناصر متناسب با سبک مورد علاقه تان استفاده نمایید. استفاده از باکس های چوبی و یا حصیری برای پوشه ها و همچنین استفاده از چرم برای رویه صندلی ها یا برای کف اتاق جلوه ای روستیک را به محل کارتان خواهد داد. به منظور ایجاد دکوراسیون اتاق کار به سبک روستیک استفاده از قالی های دستباف و گلدان های حصیری ایده خوبی خواهد بود.

طراحی فانتزی و مدرن اتاق کار

به منظور داشتن آرامش در اتاق کار بهتر است از به کار بردن وسایل تزئینی زیاده روی ننمایید. در واقع یکی از عوامل اصلی موثر در تمرکز شما خلوت بودن محیط اطرافتان می باشد. برای داشتن یک دفتر کار فانتزی و مدرن کافی است از پالت رنگی مناسب استفاده نمایید. همچنین با استفاده از رنگ های تیره فضایی مدرن خواهید داشت.

استفاده از گیاهان در اتاق کار

در صورتی که در اتاق کارتان به میزان کافی نور دارید استفاده از گیاهان آپارتمانی می تواند جلوه ویژه ای به اتاق کارتان القا نماید. استفاده از گیاهان به شما کمک خواهد کرد که کمتر دچار خستگی و کسالت ناشی از کار شوید. علاوه بر آن گیاهان خاصیت تصفیه کنندگی نیز دارند.

استفاده از آینه در اتاق کار

در صورتی که فضای کار شما کوچک است شما می توانید با استفاده از یک آینه تمام قد فضایتان را بزرگتر جلوه دهید. برای انتخاب آینه با توجه به سبک مورد نظرتان می توانید انتخاب های متفاوتی داشته باشید. به طور مثال به منظور القای طرح روستیک می توانید به سراغ آینه هایی با قاب های قدیمی و عتیقه بروید.

طراحی اتاق کار و ساماندهی وسایل

یکی از اصول مهم و کاربردی برای ایجاد تمرکز کافی نظم دادن به وسایل می باشد. در واقع قرار گرفتن وسایل در جای مشخص و منظم از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید با استفاده از قفسات، کشوها و سایر نظم دهنده ها لوازم و پرونده های کاری خود را سازماندهی و مرتب نمایید. زمانی که محیط کار شما منظم باشد ذهن شما نیز ناخودآگاه نظم و تمرکز بیشتری می یابد.

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق کار

مناسب ترین کاغذها جهت استفاده در اتاق کار، کاغذهایی با پس زمینه های روشن و طرح های ساده می باشند. این نوع کاغذها باعث می شوند اتاق کار شما بزرگ تر و دلبازتر جلوه دهند. استفاده از کاغذهای تیره و یا با طرح های شلوغ باعث کاهش تمرکز شما می شوند.

اتاق کار روستیک در منزل
رنگ آمیزی سقف دفتر کار

رنگ آمیزی سقف اتاق های کار با رنگ های تیره می تواند باعث آن شود که فضایتان جدی تر و جذاب تر جلوه کند. شما می توانید دیوارهای اتاق کارتان را متضاد با رنگ سقف ها رنگ آمیزی نمایید.

در این مقاله اطلاعاتی در ارتباط با استفاده از سبک دکوراسیون روستیک برای اتاق کار در منزل ارائه نمودیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. با استفاده از محصولات گالری روستیک لومه زیبایی را به منزل خود بیاورید. شما می توانید با شماره تلفن های 09121117102 و 02177339755 تماس حاصل فرمایید و از طریق اینستاگرام گالری روستیک لومه با ما در ارتباط باشید.
1399/8/8